Режим тиші на Донбасі крихкий, але він обов’язково має продовжуватися – Зеленський

24.09.2020 14:15
shadow
Зеленський: Повернення миру в Україну це головне моє завдання як президента України

Чинний режим тиші на Донбасі крихкий, але він обов’язково має тривати. Про це президент України Володимир Зеленський заявив на брифінгу під час візиту до Словаччини, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

Об этом сообщает THE Люди

"Повернення миру в Україну – це головне моє завдання як президента України, над яким від початку каденції ми працюємо у форматі 24/7, і ми змогли досягти прогресу на цьому шляху в порівнянні з попередніми роками... Так, час від часу є спроби зірвати це перемир’я, але існуюча тиша, поки крихка і не до кінця стабільна, обов’язково має продовжуватися, адже вона дозволить здійснити наступні кроки на шляху до мирного врегулювання", – вважає Зеленський.

Глава держави підкреслив, що Україна потребує допомоги іноземних партнерів, зокрема і Словаччини, для досягнення миру на Донбасі.

"Ми високо цінуємо їхні зусилля та їхню постійну підтримку, зокрема солідарність у відновленні суверенітету і територіальної цілісності України, невизнання російської анексії Криму та підтримку санкційної політики щодо РФ", – зазначив президент.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

22 липня 2020 року тристороння контактна група погодила режим повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі від опівночі 27 липня. Зеленський зазначав, що Об’єднані сили на Донбасі відповідатимуть на ворожі обстріли і після початку перемир’я.

26 серпня у штабі ООС повідомили, що протягом першого місяця режиму повного і всеосяжного припинення вогню на Донбасі в ладах українських військових немає бойових втрат і поранень.

6 вересня, на 42-й день перемир’я, бойовики на Донбасі прицільно обстріляли українські позиції в Донецькій області, було поранено військовослужбовця. Того самого дня в Луганській області внаслідок обстрілу бойовиками загинув ще один український військовослужбовець.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/war/rezhim-tishi-na-donbasi-krihkij-ale-vin-obov-jazkovo-povinen-trivati-zelenskij-1519982.html”