Діти Алекперова і Міхельсона увійшли в трійку найбагатших спадкоємців в Росії

Діти Алекперова і Міхельсона увійшли в трійку найбагатших спадкоємців в Росії
22.05.2020 20:29
shadow
Дети Алекперова и Михельсона вошли в тройку самых богатых наследников в России

Журнал Forbes склав новий рейтинг (ТОП-20) спадкоємців російських мільярдерів, перші два рядки в якому зайняли Юсуф Алекперов і Вікторія Михельсон відповідно.

Об этом сообщает RuGate

За оцінками Forbes, на 16 квітня 2020 року в Росії налічувалося 103 мільярдера з сукупним статком 439 млрд доларів. Якщо цю суму поділити порівну на загальну кількість дітей (281), всі вони теж будуть мільярдерами з середнім результатом 1,56 млрд доларів. Насправді суми варіюються від 18 млрд в сім’ї найбільшого акціонера «Лукойлу» Вагіта Алекперова до 188 млн доларів — стільки припадає на кожного з шести дітей девелопера Володимира Лещикова, власника групи «Слов’янський світ».

Самим багатим спадкоємцем (18 млрд доларів) знову став Юсуф Алекперов (1990 року народження), єдиний син Вагіта Алекперова. Юсуф, за словами батька, ніколи не буде керувати його компанією. Він остаточно пішов з «Лукойлу» в 2018 році і зайнявся своїм бізнесом — почав виробляти енергетичний напій Plan B. За неповний 2018 рік чистий прибуток ТОВ «План Б» склала майже 3 млн рублів. У вересні 2019-го він зареєстрував другу компанію — ТОВ «Цифрові технології», яка займається рекламою. У його дружини Аліси теж свій бізнес — її туристичне агентство President Travel в січні 2020 року відправило до Руанди телеведучу Катерину Андрєєву, яка була в повному захваті і хвалилася в Instagram своїми сніданками з жирафом.

Дети Алекперова и Михельсона вошли в тройку самых богатых наследников в России

На другому місці — діти Леоніда Міхельсона, основного власника компаній «Новатек» і «Сибур». Вікторія Михельсон 1992 року народження вивчала історію мистецтв у Нью-Йоркському університеті і з 2016 року входить до опікунської ради New Museum. Вікторія виступає куратором проектів у фонді підтримки молодих російських художників «Вікторія — Мистецтво бути сучасним» (V-A-C Foundation), створеному її батьком. У 2020 році вона увійшла до складу експертної ради VII Московської міжнародної бієнале молодого мистецтва. Їй також належить Спеціалізований фонд цільового капіталу для підтримки культури і мистецтва «Розширення простору». Її молодшого брата (2015 року народження) з молодою мамою і татом можна зустріти, наприклад, в ресторані Semifreddo. На кожну дитину Міхельсона припадає 10,1 млрд доларів.

Сьому сходинку найбагатших спадкоємців займають діти Геннадія Тимченко, сусіда президента Володимира Путіна по дачному кооперативу «Озеро» і співвласника компаній «Новатек» і «Сибур». Старша донька Наталія Тимченко вивчала літературу в Оксфорді. Повернувшись в Росію, за словами джерел Forbes, зайнялася кіно. Ксенія Франк (1985 року) закінчила Единбурзький університет, вивчала філософію і французький. Її чоловік — Гліб Франк, син гендиректора «Совкомфлота» Сергія Франка. Пара виховує двох синів. Ксенія працює в Благодійному фонді Олени і Геннадія Тимченко. У неї, як і у батьків, є громадянство Фінляндії. У 2013 році президент Путін нагородив Ксенію і її мати орденами Дружби за зміцнення співпраці з Росією. Молодший син Іван народився у 1995 році у Гельсінкі, вивчає міжнародні відносини в Женевському університеті. На кожну дитину Тимченко припадає 5,8 млрд доларів.

На восьмому місці — діти Віктора Вексельберга, що перебуває під санкціями власника групи компаній «Ренова». Син Олександр (1988 року) — громадянин США за народженням. Він закінчив Єльський університет, як і його старша сестра Ірина (1979 року), і з тих пір живе в Нью-Йорку. Займається венчурними інвестиціями американської Columbus Nova, володіє автосалонами Algar Ferrari у Філадельфії і stewart’s Classics в Денвері, входить у раду директорів компанії RSE Markets, керуючої стартапом Rally Rd. (колективні інвестиції в колекційні автомобілі). Ірина з 2002 року живе в Москві з двома дітьми і чоловіком Салаватом Резбаевым, засновником Trilogy Capital Group. До 2009 року вона працювала в СУАЛе і «Ренова», а сьогодні називає себе самозайнятій. На кожного з дітей Вексельберга доводиться 5,5 млрд доларів.

12 місце у дітей другого найбільшого акціонера «Лукойлу» Леоніда Федуна. Син Антон (1985 року) — лондонський отельєр та ресторатор, закінчив Університет Суррея за спеціальністю «менеджмент і туризм» та бізнес-школу Regents. У лютому 2019 року відкрився його другий люксовий готель — Vintry & Mercer. Перший — The Ampersand Hotel (Південний Кенсінгтон) працює з 2012-го і славиться високою кухнею. Сестра Катерина (1988 року) навчалася в МДІМВ і в тому ж Regents. У 2014 році вона вийшла заміж за Юхана Гераскіна, технічного директора ФК «Спартак» (до жовтня 2018 року). Зять власника «Спартака» з сином мільярдера Бориса Зингаревича Антоном нещодавно заснували спортивне агентство. Його клієнтами стали п’ять футболістів ЦСКА. На кожну дитину Федуна доводиться 3,8 млрд доларів.

На 16 місці — п’ятеро дітей засновника «Альфа-Груп» Михайла Фрідмана. Старша Лора (1993 року) під час навчання в Єльському університеті танцювала в балетній трупі Yaledancers, зараз танцює в ізраїльському національному балеті. Катя (1996 року), закінчивши Єль, залишилася в Нью-Йорку. З вересня 2019-го — менеджер в The Commission for Art Recovery, компанія повертає євреїв викрадені нацистами предмети мистецтва. Син Олександр Ожельский (2000 року) закінчив приватну школу Севенокс і повернувся з Лондона до Москви. З-за коронавіруса він вирішив відкласти надходження в бізнес-школу Штерна (США) і впритул зайнявся бізнесом — в 2019 році з партнерами створив SF Development, почав з поставок жуйки Love is… в торговельні мережі. Ніка Ожельская (2006 року) живе і вчиться в Москві. У минулому році у Фрідмана народилася ще одна донька, ім’я якої невідоме. На кожну дитину Фрідмана припадає 2,8 млрд доларів.

На 19 місці — діти давнього партнера Фрідмана з «Альфа-Груп» — Германа Хана. Старша дочка співвласника LetterOne Єва (1995 року) в 2019 році народила другу дитину, дівчинку. Її первістку Борису ще немає двох років. Чоловік Єви, голландський юрист Алекс ван дер Цван, до 2017 року працював в юрфірмі Skadden. У квітні 2018-го його засудили до 30 днів в’язниці за дачу неправдивих свідчень агентам ФБР про його зв’язки з Ріком Гейтсом, партнером колишнього глави кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. З-за цього він втратив і адвокатської ліцензії в UK. Молодша дочка Германа Хана Елеонора (2001 року) в цьому році повинна була танцювати на випускному балу в Веллінгтон-коледжі. Замість цього вона разом з усією родиною ізольована в Москві, чекає закінчення пандемії. У Хана є ще два сини — 2005-го і 2012-го років народження. На всіх чотирьох дітей колишнього власника ТНК-ВР припадає 2,8 млрд доларів.Джерело статті: “http://povin.com.ua/294180-22-05.html”