Український олігарх через коронавірус відмовляється сплачувати борги

01.04.2020 05:29
shadow

Найбільший український приватний енергохолдинг ДТЕК Ріната Ахметова заявив, що не буде платити по кредитах, і попередила кредиторів про реструктуризацію боргу через ситуацію з коронавірусом Covid-19. Мова йде про цінні папери, які були випущені компанією, а також частини банківських заборгованостей.

Об этом сообщает Руспрес


Loading...


Як передає служба новин Лондонської фондової біржі, компанія знаходиться в процесі розробки пропозиції майбутньої реструктуризації боргів.


“DTEK Energy попереджає кредиторів, що не сплатить ні процентний купон 1 квітня 2020, ні відсотки по банківському боргу 31 березня 2020. Всі подальші виплати будуть здійснюватися у відповідності з умовами реструктуризації боргів”, – йдеться в повідомленні.


Причинами такого різкого погіршення фінансового стану, за версією DTEK, є “стурбованість ситуацією пандемії COVID-19, безпрецедентне погіршення фінансових ринків, крах цін на товари, і сукупний вплив цих факторів на фінансовий стан і операції компанії”.


Проаналізували заяву компанії Ахметова в телеграм-каналі “Політика Країни”:


“Холдинг Ріната Ахметова ДТЕК готується до дефолту і починає переговори з кредиторами про реструктуризацію боргів.


Зазначимо, на відміну від частини секторів виробництва і послуг, які через пандемію припинили діяльність, DTEK продовжує працювати, і зберігає панівне становище на внутрішньому ринку.


Але, тим не менш, у Ахметова, мабуть, виходять з того, що не може бути всім навколо погано, а їм добре. Тому і вживають заходи по зниженню боргового навантаження в іноземній валюті.


Ця міра тим більш правильна з урахуванням перспектив девальвації гривні. Основний дохід ДТЕК має від продажів на внутрішньому ринку. Відповідно дохід у валюті в міру девальвації гривні падатиме.


Тому абсолютно логічно, що компанія зараз намагається мінімізувати свої валютні зобов’язання.


Раніше український олігарх Рінат Ахметов приїжджав у Національне антикорупційне бюро. Як передбачається, візит олігарха може бути пов’язаний з діяльністю його компанії ДТЕК. На початку серпня 2019 року НАБУ повідомило про підозру 6 співробітникам ДТЕК.


Вони нібито були причетні до впровадження так званої формули “Роттердам +”, яка робила істотно дорожче вартість електроенергії для кінцевих споживачів. Сама ж “ДТЕК Енерго”, наприклад, у 2018 році отримала понад 5 млрд грн чистого прибутку.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що детективи Національного антикорупційного бюро України розслідують скупку компаніями групи ICU (Investment Capital Ukraine) єврооблігацій холдингу ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова в рамках розслідування кримінального провадження за введення формули “Роттердам +”.


Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/03/28/ukrayinskyj-oligarh-cherez-koronavirus-vidmovlyayetsya-splachuvaty-borgy/”