В Індонезії прокинувся найактивніший вулкан

В Індонезії прокинувся найактивніший вулкан
14.02.2020 06:09
shadow

Почалось виверження одного з найактивніших вулканів. Прокинувся вулкан Мерапі, що на острові Ява в центральній частині Індонезії, повідомляє азійське агентство "Сіньхуа".

Об этом сообщает Руспрес

Вулкан висотою Мерапі, 2930 метрів прокинув колонку попелу до 2000 метрів до неба, повідомляє агентство. Гора Мерапі розташована приблизно в 28 кілометрах на північ від провінції Індонезія Джокьякарта, де проживає 2,4 мільйона населення, а тисячі людей живуть на флангах вулкана.

Подальші вибухи потенційно можуть спричинити обвал купола лави, спричинивши засуви пірокластики та інших вулканічних матеріалів. Крім того, повені лави можуть також вразити райони, розташовані на схилі вулкана під час сильних злив у районах навколо кратера вулкана, розповіли вулканологи.

В радіусі трьох кілометрів від кратера оголосили зону непрохідності і закликали мешканців, що знаходяться в районі, вжити запобіжних заходів щодо можливих ризиків, спричинених вулканічним попелом та можливою появою пірокластичних хмар.

Як зазначають науковці,гора Мерапі, яка розташована на кордоні, який розділяє провінція Центральна Ява та провінція Джокьякарта, регулярно вибухає з 1548 року.

Раніше повідомлялось, що 3 лютого вранці в Японії відбулося виверження вулкана Сіндаке на острові Кутиноерабу. Наголошується, що стовп диму і попелу з кратера досяг висоти в сім кілометрів, а великі камені розлетілися в радіусі 600 метрів.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/v-indoneziyi-prokinuvsya-nayaktivnishiy-vulkan-338438_.html”