АНДРІЙ ГОЛОВАЧ: ПРОСТИТУЦІЯ, НАРКОТИКИ, КОНВЕРТАЦІЙНІ ЦЕНТРИ

08.11.2019 09:22
shadow

Заходячи в елітний стрип-клуб в районі столичної Бессарабки і замовляючи приватний танець в навантаження до коктейлю, ви, можливо, навіть не здогадуєтеся, що оплачуєте послуги на рахунки сім’ї одного з найодіозніших правоохоронців часів Віктора Януковича – екс-глави податкової міліції Андрія Головача. Проституція, наркопритони, конвертаційні центри, контрафактні спирт і сигарети, елітні котеджні містечка – лише частина його імперії, яка мирно існує в постмайданній Україні.

Якщо людина визнала себе членом банди Віктора Януковича і екс-глави «Мінсдоха» Олександра Клименка, а також «дала цінні свідчення», щодо схеми незаконного відшкодування ПДВ на 3 млрд. грн., що, вона може і далі займатися сутенерством, кришувати наркотрафік і рейдерить «погано лежачі »підприємства?

Саме таке питання хочеться задати, вивчивши правдиву історію «Кефірчика» – екс-голови податкової міліції України при Клименко – Андрія Головача.

Ще два роки тому його голосно затримували і арештовували його майна на 480 млн грн. (Непогано для людини, яка все життя пропрацював на державу), але сьогодні він на свободі, хоча продовжує марнувати награбовані у співвітчизників гроші.

Рання професійна кар’єра Головача вже добре описана в інших джерелах, тому тут нагадаємо про ті його «подвиги» лише побіжно.

Розквіт впливу Головача припав на початок 2010-х коли до влади прийшов Янукович. Злодійкуватим «донецьким» припав до душі підприємливий податківець, який налагодив схеми «комісійних» з усіх управлінь в країні наверх, і став згодом одним з архітекторів «системи» – мережі конвертаційних центрів, в яких переводилися в готівку гроші і мінімізувалися податки. Мережа діяла безпосередньо під «дахом» податкової.

При цьому податківець знайшов і власні схеми заробітку – мінімізація податків для курців і виробників горілки, а також контрабандні поставки їх нелегальної продукції як в Україні, так і за її межі. Саме ця сфера подарувала Головачу романтичну кличку «Кефірчик» – якраз 0,5% від обороту спиртовиків і сигаретчиків він і брав, за забезпечення їх спокійного і безбідного існування. Завдяки спілкуванню з «Кефірчиком» ряд провідних горілчаних компаній недоплачувало в бюджет ПДВ на сотні мільйонів гривень.

Згодом, правда, Головач не поділився з потрібними людьми в Києві і система почала “вибивати” його ставлеників в регіонах. Саме після цього, як подейкують, народилася ідея про створення фінансової поліції – як мегаоргана щодо запобігання всіх економічних злочинів в країні. Ця ідея сподобалася Януковичу і Головач потрапив в найближче коло голови держави.

Очевидно, спілкування було настільки близьким, що Головач став обожнювати диктатора: під час обшуків в 2016 році і під час затримання Головача за звинуваченням в незаконному відшкодуванні 3 млрд. грн. ПДВ фірмам Клименко, у нього вдома знайдуть бронзовий бюст Януковича.

golovach АНДРІЙ ГОЛОВАЧ: ПРОСТИТУЦІЯ, НАРКОТИКИ, КОНВЕРТАЦІЙНІ ЦЕНТРИ

Але повернемося в 2014 рік, коли диктатор тільки втік. Саме тоді комісією нової влади були розкриті кабінети Головача в будівлі на Львівській площі. Там знайшли готівкою $ 14 млн, документи на перерахування грошових коштів в Bank Austria, магнітні картки цього банку, документи по Фірмі «Танталіт» (на яку було записано Межигір’я), документи на майно: 2 заміських будинків в Києві і в Зальцбурзі.

Втім, це були революційні часи і Головачу вдалося проспонсорувати появу спеціального розпорядження, згідно з яким всі докази, крім грошей і важливих документів, були знищені, як і акти обшуків. Пізніше головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповів, що через рахунки Головача в 2013-2016 роках пройшло 1,6 млрд гривень.

Головач почав поступово «адаптуватися» до нового життя. У тому числі – і легалізовувати свої численні активи. Один з найбільш «понтових» – частка в столичному торгово-розважальному комплексі «Арена» (через ТОВ «Арена-Капітал»), де у Головача і його сина Олександра є два стрип-клуби – «Арена Старс» і «Чікі Піки Го Го клуб ». Ці два місця – відомий притон повій, оскільки будь-яку з місцевих танцівниць можна замовити для ескорт-сервісу. Про це відомо навіть зі свіжих судових рішень, не кажучи вже про більш ранніх.

Наприклад, в 2015 році Печерське райуправління міліції вже проводило тут обшуки і затримувало адміністраторів за сутенерство. Судячи за судовими рішеннями, годину роботи «нічних метеликів» у клубі Головача тоді коштував $ 300 – 135 дівчинці і 165 – закладу. Тоді сутенерів Шистко Людмилу, Антосевіч Кароліну, Кловацкого Олега і Приймич Калину засудили умовно на 4 роки і відпустили.

Однак судячи з того, що клуб «Чікі Піки» до сих пір функціонує, Головачу вдалося домовитися з колишніми колегами по правоохоронній системі про те, щоб правопорушень «не помічали». І тут Головач спробував вбити відразу двох зайців. Адже крім проституції, клуби ще й обслуговують наркотрафік для столичних і заїжджих мажорів (трубочки для вдихання кокаїну неодноразово знаходили під час обшуків в закладах екс-начальника податкової міліції).

За поставку як легких, так і важких наркотиків в «Чікі Піки» і «Арену Старз» відповідає Ігор Самарін. Ось яку плантацію конопель знайшли у нього під час обшуків кілька тижнів тому (постанова суду ще не з’явилася в публічному доступі).

golovach1 АНДРІЙ ГОЛОВАЧ: ПРОСТИТУЦІЯ, НАРКОТИКИ, КОНВЕРТАЦІЙНІ ЦЕНТРИ

Самарін – партнер Головача по рейдерськими схемами в Дніпропетровську. Він також проживає в котеджному містечку «Сонячна долина», яке належить Головачу (його, до речі, теж заарештовували в 2016 році під час затримання Головача). Зараз Ігорю Самаріну і Андрію Головачу загрожує за виробництво, збут і пересилання наркотичних засобів позбавлення волі на 12 років.

Про те, яку роль зіграла робота в Дніпропетровському главку податкової міліції в житті Андрія Головача можуть розповісти сьогодні його тісні зв’язки з першим заступником прокурора міста Києва, Павлом Кононенко, відомим також як «Паша-Конон».

Справа в тому, що в 2000-х, коли Головач був спершу першим замом, потім начальником податкової міліції в Дніпрі, Кононенко працював там же спершу головою міського управління МВС в обласному центрі, а потім очолив все МВС області.

Разом вони відповідали за «забезпечення квитками» бізнесу, збирання поборів з підлеглих, організацію податкових схем для великих промислових підприємств регіону, рейдерські захоплення в інтересах різних місцевих угруповань. Крім того, виходячи з особливого інтересу Паші-Конона до металобрухту, Головач напевно сприяв і безподаткового і безперешкодному експорту його за кордон.

Саме тоді зародилася непроста чоловіча дружба (не виключено, що з античним грецьким відтінком), завдяки якій сьогодні Кононенко негласно «супроводжує» всі справи, що розслідуються проти Головача як щодо рейдерських схем по різним підприємствам, так і по відношенню до розкраданню коштів державного бюджету у вигляді незаконного відшкодування ПДВ.

Кононенко відомий і зв’язками з Павлом Лазаренком, і з братами Суркісами, під дахом яких налагодив в Запоріжжі бізнес з розробки відвалів “Дніпроспецсталі”, багатих різними цінними металами. Після «помаранчевої» революції різко перефарбувався і став продовжувати кар’єру вже при «демократичних» міністрах.

Найскандальніше його відрядження тих років – Закарпаття, де він різко збільшив таксу сум хабарів з автомобілістів, купив віллу під Ужгородом за 380 тисяч доларів, а також став жорстко стригти мзду з проїжджаючих через регіон заробітчан.

Сьогодні Паша-Конон курирує ряд рейдерських схем Головача. Зокрема, відому тему з захопленням ряду агропідприємств в Чернігівській області, відносно якої СБУ веде кримінальне провадження за зловживання з боку Головача і його оточення. Завдання Кононенко – забезпечувати «безпроблемне» проходження справи як через слідчі інстанції, так і в судах.

Очевидно, що Головач – не єдиний клієнт «Паші-Конона». Однак виходячи з того, наскільки серйозно загруз в скандалах з проституцією, наркотиками і контрабандою, а також все ще незакритими кримінальними справами екс-голова податкової міліції, годувати свого кореша в столичній прокуратурі він буде ще довго.