Бородянський назвав причину перегляду результатів конкурсу кінопроєктів

27.10.2019 23:18
shadow
Бородянський розповів, що Держкіно переглянуло результати 11-го пітчингу

Державне агентство України з питань кіно розподілило на фінансування проєктів фільмів – переможців 11-го конкурсного відбору (пітчингу) суму, яка втричі перевищує річний бюджет агентства.

Об этом сообщает http://krasnobykow.com со ссылкой на портал Грамотей

Про це міністр молоді, культури і спорту України Володимир Бородянський заявив в інтерв’ю "Радіо Свобода", опублікованому 26 жовтня.

"Улітку тишком-нишком Держкіно прийняло рішення розподілити 1,7 млрд₴ 1,7 млрд грн – це бюджет Держкіно на три роки вперед. По тих нормативах, які в самому Держкіно встановлені і встановлені Міністерством культури, сума, яку вони можуть розподіляти, – це 500 млн грн", – сказав він.

За словами Бородянського, Держкіно відмовило низці проєктів фільмів після того, як у міністерстві вказали на невідповідність вимогам.

Він зазначив, що не впливав на вибір фільмів, яким слід відмовити у фінансуванні.

"І для того, щоб уже раз і назавжди закрити ці питання, ми в п’ятницю організували захід, зустріч Ради [щодо державної підтримки кінематографії] з кінематографістами, де прозвучали пояснення, як вони обирали ці фільми... Оце і є вибудова справедливості і довіри, коли будь-яка дія нашого міністерства може й обов’язково буде пояснена", – додав Бородянський.

На запитання про те, як тепер фінансуватимуть проєкти, він відповів: "Новий пітчинг".

11-й пітчинг Держкіно провело в липні – серпні 2019-го. У вересні Бородянський, а також голова комітету Верховної Ради України з гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявили про необхідність переглянути результати відбору. Через ці заяви кінематографісти написали президенту України Володимирові Зеленському лист про зміни в індустрії кіно, які "викликають занепокоєння".

10 жовтня Держкіно опублікувало оновлений список переможців 11-го пітчингу.

У березні 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3081-д про державну підтримку кінематографа в Україні (з поправками президента). Згідно із законом, телерадіоорганізації зобов’язані до 1 січня 2022 року щонайменше 15% місячного часу демонструвати українські фільми, а після 1 січня 2022 року – не менше ніж 30%.

У 2018 році на підтримку кіно держава виділила 1 млрд₴ У 2019 році 500 млн грн спрямували на розвиток українського кіно, а ще 700 млн грн виділили Українському культурному фонду, але він фінансує не тільки кінопроєкти.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-borodjanskij-pro-11-mu-pitchingu-nishkom-rozpodilili-bjudzhet-derzhkino-na-tri-roki-vpered-1380367.html”