Зміни до Конституції: Експерт вказав на вади Основного закону України

28.06.2019 18:42
shadow

Конституція України потребує розумних змін. Можливо, аби їх запропонувати, потрібно провести відповідний референдум.


Про це в ефірі програми «Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політтехнолог Андрій Гливка.


«Мені не подобається, що наш Основний закон, при політичній необхідності, розкручують в різні сторони. Якщо ми його постійно змінюємо – значить він не досконалий. Я вважаю, що Конституція дійсно потребує корегування, але мудрого», – каже політтехнолог.


Зміна Конституції – це виклик, який вже дуже давно стоїть перед українським політикумом, наголошує Андрій Гливка.


«Має бути певний незмінний напрямок. Конституція виконує політичні кон’юнктурні речі. Ми стали заручниками країни агресора в рамках основного закону», – підкреслює експерт.


Андрій Гливка звертає увагу на те, що гальмувало реформу децентралізації протягом чотирьох років.


«Коли вносилися зміни до Конституції щодо децентралізації, адміністративний устрій, проголосували й за певний особливий статус Донбасу. Всі політики заперечували це, брешучи нам. Ймовірно, особливий статус був потрібен для реалізації Мінська. Однак, ми втратили чотири роки реформ в Україні», – говорить політтехнолог.


Андрій Гливка припускає, що слід провести референдум щодо змін до Конституції.


«Ми могли зробити так, що децентралізація була б зовсім іншою. Зараз про це, до слова, говорить Гройсман, свого часу казав і колишній президент. Були спроби змінити закон у ВРУ сьомого скликання, але, на щастя, їм не вдалося. Ми не можемо постійно бавитися Конституцією. Напевно має пройти якийсь дорадчий референдум зі суспільством, де ми разом ухвалимо зміни», – зазначає політтехнолог.


Часто люди критикують нові закони, навіть не зрозумівши їхню суть, тому необхідно провести потужну інформаційну кампанію щодо майбутніх положень в Конституції.


«В нас відсутня стратегія ухвалення багатьох законопроектів. Тому, я вважаю, що має відбутися велика інформаційна кампанія. Дорадчий референдум мусить бути. Колись хтось-десь проголосує, відчує свою відповідальність. Я вважаю, що люди не цінуватимуть річ, до якої не доклали особисті зусилля», – додає Андрій Гливка.


Нагадаймо, політтехнолог вказав на дисонанси між полоненими українцями та способом їхнього звільнення.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/06/28/zminy_do_konstytutsii_ekspert_vkazav_na_vady_osnovnogo_zakonu_ukrainy_1598611”