Огляд фільму «Джон Вік 3»: Про нову успішну «Матрицю» Кіану Рівза

21.05.2019 13:46
shadow

Якщо ви досі думаєте над тим, чи йти у кінотеатри на «Джона Віка 3», то скажу вам просто – біжіть!


Фільм став яскравим продовженням двох попередніх частин, розширює всесвіт супервбивць, їх ієрархію та правила. До того ж, можна більше дізнатися про історію головного героя, краще зрозуміти філософію його мотивів – жити далі, вбивати, щоб пам’ятати кохану жінку. У цій частині особливо видно, що сценарій і образ Джона Віка, якого грає найкращий чувак Голлівуду Кіану Рівз, став дуже іконічним, наближеним до геніальної ролі Нео у «Матриці» – кам’яне філософське лице, мінімум слів, суперкрутість екшин-сцен, навіть деякі жарти-меми позичили ті ж самі. Власне, цей образ заглибленого у себе героя, який здатний зробити неможливо – найбільше пасує Рівзу, навіть цьому старому Рівзу, якого теж штрикає час (54 роки), але він досі тримає себе у формі.


Так, зізнаюся, друга і перша частини мені більше сподобалися, бо, наче, більш вишукані і вбивства не такі жорстокі. Ця ж, то попсою попахує (іронія з’явилася), але це, напевно, бо у перших частинах бачиш щось цікаве і нове, загадковість, а тут лиш щось нове, бажання дізнатися розв’язку того, як все таки Джон Вік врятується від клубу вбивць, що полює на нього? У цій частині є все найкраще, що було у попередніх: так само багато екшину, коли не більше, нові герої та способи вбивств, смачні картинки зміксовані з хорошою музикою, збалансований сценарій.


Тож про найважливіше – про кінець фільму. Скажемо так, розв’язка така, що при бажані, ця вже суперпопулярна франшиза (фільм зібрав 150 млн доларів за тиждень), може стати новим «Форсажем» чи «Піратами Карибського моря». Однак є одна проблема – Рівз не вічний, а саме він зробив Джона Віка пізнаваним. Круто, що після «Матриці» у його кар’єрі з’явився ще один сильний образ, герой на якого цікаво дивитися, навіть не зважаючи на те, що задаєш собі питання у процесі перегляду фільму – ну, як же так, як він може ще бути живим? А він живучий, як той пес, за якого він мститься, готовий відстоювати свої прості вперті ідеали – стіна, яка бореться із хвилями.


Моя оцінка фільму – 7,5/10.


Повний або частковий передрук тексту без письмової згоди редакції ІА ZIK заборонено та вважатиметься порушенням авторських прав


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/05/21/oglyad_filmu_dzhon_vik_3_pro_novu_uspishnu_matrytsyu_kianu_rivza_1576313”