Парламент Великої Британії виступив проти Brexit без угоди

Парламент Великої Британії виступив проти Brexit без угоди
13.03.2019 19:52
shadow

Британська Палата громад проголосувала за поправку, яка забороняє вихід Великої Британії з ЄС без будь-якої угоди. Пропозицію підтримали 312 парламентаріїв, а проти голосували — 308. Уряд Великої Британії запропонував парламентаріям провести нове голосування по Brexit до 20 березня.

У четвер, 14 березня, очікується нове голосування за відстрочку Brexit. Парламентарії могурт продовжити вихід Великої Британії з ЄС за статтею 50.

Відзначимо, 12 березня британські законодавці рішуче відкинули операцію прем’єр-міністра Терези Мей щодо виходу з Європейського союзу, зануривши Brexit в сум’яття всього за 17 днів до запланованої дати виходу з ЄС.

ЄС розглядає можливість введення штрафних санкцій для Великої Британії у разі відстрочки процедури Brexit. Сума компенсації може скласти близько 1 мільярда фунтів стерлінгів ($ 1,31 млрд) за кожний місяць відстрочки.

Велика Британія повинна вийти з ЄС о 23:00 за Гринвічем 29 березня. Після цього починається 21-місячний перехідний період — до кінця 2020 року.

Безплідні маневри навколо проблеми виходу Великої Британії з ЄС радикально скоротили число можливих сценаріїв Brexit, на які сьогодні може розраховувати країна, по суті, не залишаючи британцям особливого вибору. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Константинова "Менше одиниці" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/parlament-velikoyi-britaniyi-vistupiv-proti-brexit-bez-ugodi-305492_.html”